Krwawy kał i inne problemy gastryczne

Witam. Od co najmniej 1,5 roku mam problemy gastryczne. Otóż od co najmniej 1,5 roku podczas wypróżnień obserwuję krwawy kał, w kształcie ołówka. Często towarzyszą temu skrzepy krwi koloru ciemno bordowego. Często wkoło kału widoczny jest kolor krwi. Kał jest barwy w miarę normalnej. Od czasu do czasu jest koloru krwi. Jaka może być przyczyna owych krwawień i dolegliwości. Pozdrawiam

Witam. Opisane dolegliwości są zdecydowanie niepokojące i wymagają przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Konieczne wydaje się wykonanie kolonoskopii i wykluczenie schorzeń nowotworowych jelita grubego.