Krwiak nad blizną po cesarskim cięciu

Witam! Jestem 6 tygodni po cesarskim cięciu,w piątek byłam u ginekologa,który powiedzial ze nad blizną pojawił mi się krwiak,dostałam antybiotyk (już drugi raz,po pierwszym antybiotyku krwiak w tym samym miejscu mi zszedł) i lekarz powiedział mi że jak krwiak będzie rósł albo nie bedzie znikał to bedzie trzeba mnie nacinac i go usuwać.Czy to jest konieczne? Nie można innym sposobem pozbyć sie tego krwiaka?To już by było moje 4 cięcie i bardzo się tego boję.Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem dokładnie czy chodzi tu o krwiaka czy raczej ropnia, nie mniej jednak niepowodzenie leczenia zachowawczego skłania do nacięcia i drenażu zmiany. Nie jest to rozległy zabieg.

Trudno jest się zorientować po opisie czy patologia to krwiak w bliźnie po operacji
/ skóra / czy w bliźnie po zeszytym mięśniu macicy.
W obu przypadkach postępowaniem z wyboru jest antybiotykoterapia wraz z leczeniem przeciw zapalnym, oczywiście z kontrolą po leczeniu również usg.