Krwiak po skręceniu kolana

miałam skręcone prawe kolano i dużego krwiaka około 100 ml krwi wsadzili mi na dwa tygodnie w gips kilka dni temu mialam USG i lekarz stwierdził jakiś uraz wewnętrzny bo w kolanie nie ma co krwawić a wiązadła wyglądają na całe boli mni jakby jakieś wiązadło u górze albo jakoś tak na styku kolana z mięśniami tak po prawej stronie, w każdym razie nie że tak samo kolano mam pytanie z czego mógł mi się zrobić taki duży krwiak ? bo lekarze sami w sumie nie wiedzą co to może być

Szanowna Pani

Staw kolanowy jest otoczony grubą torebką stawową. ( http://www.artrocenter.pl/staw-kolanowy ).
Jeśli po urazie pojawiła się krew w stawie, to znaczy, że uległa uszkodzeniu struktura która:
1. znajduje się WEWNĄTRZ stawu kolanowego
2. Jest dobrze unaczyniona, tak że jej przerwanie spowodowało uszkodzenie także naczyń przebiegających przez nią, a z nich krew przedostała się do stawu.

Niezależnie od uszkodzenia wewnątrzstawowego mogła sobie Pani uszkodzić także struktury leżące poza kolanem.

Jeśli chodzi o diagnostykę kolana, to bardzo dobrze, że wykonała Pani już USG. Niestety badanie to niczego nie wyjaśniło. To może wynikać z ograniczeń samego badania lub pomyłki radiologa. Bo coś musiało się uszkodzić.
Tak duży krwiak najczęściej wiąże się z uszkodzeniem więzadła krzyżowego przedniego (http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/253-uszkodzenie-wiezadla-krzyzowego-przedniego-acl ), ale może też, rzadziej, wynikać także z innych uszkodzeń.

Z kolei ból przemawia raczej za uszkodzeniem łakotki.

Proszę udać się do kompetentnego chirurga kolana (ortopedy), który dzięki odpowiedniemu zbadaniu kolana stwierdzi przyczynę dolegliwości.

Niewykluczone, że skoro USG nie wykazało przyczyny, będzie konieczne wykonanie rezonansu kolana. To badanie jest dokładniejsze niż USG.

Najważniejsze jest jednak umiejętne zbadanie stawu przez ortopedę.

Z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski