Krwiak pod paznokciem po bieganiu u 40-latka

Pod paznokciem zrobil mi sie po bieganiu krwiak, paznokiec sie podniosl (w litere U) nie boli tylko przeszkadza. Krwiak spod paznokcia wychodzi troche na opuszke. To kolejny krwiak na tym paznokciu. Czy nalezy cos z tym robic, czy poczekac az sie wchlonie?

Mikołaj Cyganok

Witam! Przyczyną wspomnianej sytuacji jest prawdopodobnie nieodpowiednio dobrane obuwie do biegania, które być może ze względu na swoją sztywność, kształt lub za mały rozmiar, powoduje powtarzający się uraz, doprowadzający do powstawania krwiaka. Dopóki krwiak nie daje objawów, nie ma obowiązku interweniowania. Proszę jednak mieć na uwadze, że nieprawidłowy kształt paznokcia może doprowadzić do jego wrastania, co z kolei będzie wymagało interwencji ze strony specjalisty. Sugeruję zatem udać się do lekarza rodzinnego, który obejrzy Pana palec i jeżeli uzna to za konieczne, skieruje do poradni chirurgicznej.