Krwiak pozakosmówkowy w badaniu USG w ciąży

Witam, wykryto u mnie krwiaka, wymiary 1,70x1,41, a dziecko ma wymiar 1,51 - 8 tydzień. Miałam krwawienie i dostałam lek - luteinę i cyklonaminę. Przez 2 tygodnie leżałam, ale krwiak się nie zmniejszył. Nie wiem co dalej, następną wizytę lekarz dał za ponad 3 tygodnie, nie wiem czy to nie za późno i nie wiem czy nadal mam leżeć. Czy jest szansa, że donoszę ciążę, czy rozwój dziecka jest zagrożony?

Witam! Wykryty u Pani krwiak pozakosmówkowy jest najczęstsza nieprawidłowością towarzyszącą żywemu zarodkowi w badaniu USG w pierwszej połowie ciąży. Występuje nawet u 25% ciężarnych. Krwiaki powstają w wyniku pęknięcia naczynia i gromadzenia się krwi pomiędzy ścianą macicy a kosmówką - błoną płodową, uczestniczącą w wytwarzaniu łożyska. Fakt, iż do tej pory krwiak nie zaczął się wchłaniać, nie świadczy o tym, że tak się nie stanie. Najważniejsze,że przestała Pani plamić. Jeżeli krwawienia nie będą nawracać, nie ma wskazać do szybszej wizyty kontrolnej u swojego lekarza. Niewątpliwie do tego czasu powinna Pani więcej odpoczywać, głównie w pozycji leżącej i półleżącej, a także regularnie przyjmować zaordynowane Pani leki. Pozdrawiam