Krwisty kolor stolca a spożywanie czerwonych buraków

Witam. Od kilku dni miewam kał w kolorze krwistym. Ma stałą postać nic mnie nie boli. Nie mam żadnego krwistego śluzu ani wzdęć itp. Wszystko wcześniej było okey nie palę prowadzę aktywny tryb życia. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zaczęło się to wszystko odkąd zacząłem jeść surówkę z czerwonych buraków. Czy to coś powaznego może być ? Czy to może być nowotwór albo coś? Proszę o szybką odpowiedz w celu ewenutualnego szybkiego leczenia

Krew w stolcu (o ile nie jest wynikiem hemoroidów, a te raczej są wyczuwalne podczas oddawania stolca) jest praktycznie niewidoczna, gdyż pod wpływem czynników panujących w jelicie robi się brązowa tak jak wydalany stolec. Czerwony kolor jest zapewne wynikiem spożywania buraków, gdyż barwiące je betalainy mają zdolność do przejścia przez przewód pokarmowy w stanie nie zmienionym. Nie ma Pan zatem nadmiernych powodów do zmartwienia, w razie wątpliwości sugerowałabym zakup specjalnego testu w aptece, który pomoże jednoznacznie potwierdzić brak krwi w kale.