Krwotoki z nosa u kolegi

Witam. Przed wczoraj mojemu koledze leciała obficie krew z nosa. Wczoraj byliśmy na dworze i kolega wyzywał moją rodzinę. Ja go lekko uderzyłem (uderzyłem to za mocne słowo) nawet powiedział że go nie bolało. I poleciała mu krew z nosa już nie tak obficie. Następnego dnia byliśmy na treningu i bez powodu mu poleciała krew. CZY JAK TO BĘDZIE JAKAŚ CHOROBA ZA KTÓRĄ TRZEBA BĘDZIE PŁACIĆ TO JA BĘDE MUSIAŁ POKRYWAĆ KOSZTY ? JAKIE MOGĄ BYĆ KONSEKWENCJE?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane krwotoki z nosa mają podłoże chorobowe, a Pana kolega jest ubezpieczony to koszty leczenia pokryje NFZ. Koszty finansowe może Pan jednak ponieść w przypadku postępowania sądowego (o ile kolega zgłosi sprawę do sądu).