Krzywa cukrowa a cukrzyca

Jak odczytać krzywą cukrową która która jest mniejsza od godziny 0 ? Na badaniach okresowych zostałem zapisany do innego lekarza medycyny pracy, mój lekarz cukrzycę u mnie wykluczył kilka lat temu, lekarz mnie badający zaczął się mocno czepiać i nie brał pod uwagę wyników z poprzedniego badania. Wystawił mi zdolność do pracy na kilka tygodni gdyż glukoza wynosiła 120. Lat 44 waga 88 kg. Obecnie jestem po kolejnym badaniu 75g glukozy godz 0 125, godz 2 glukoza 94 Rano na czczo 80 81 97 91 96 92

Dzień dobry!
Krzywa cukrowa nie jest ostateczna diagnozą w celu ustalenie cukrzycy czy jej braku. Prawidłowy poziom cukru we krwi:
* stężenie cukru we krwi powyżej 80 mg/dl
* dobowy profil cukru poniżej 120 mg/dl
* doustny test tolerancji glukozy 55- 110 mg/dl (3,0- 5.6 mmol/l)
Dla spokoju ducha proszę skonsultować się z innym lekarzem. Pozdrawiam!

Lekarz się nie czepiał tylko podejmował odpowiednie działanie z uwagi na podwyższoną glukozę na czczo. To, że 4 lata temu wykluczono cukrzycę ma take znaczenie dzisiaj dla problemów z glukozą jak to, że jest Pan brunetem/ blondynem/ szatynem ( właściwe podkreślić).

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.