Krzywa cukrowa w 23. tygodniu ciąży

Witam. Mam 23 lata 156 wzrostu waga 50 kg. Jestem w 23 tygodniu ciąży. Lekarz zlecił mi badanie na krzywa cukrową z 75 gram glukozy. Odebrałam z laboratorium następujące wyniki : na czczo poziom glukozy 81, po 2h od wypicia glukozy 138. Czy jest to cukrzyca ciążowa? czy powinnam przestrzegać diety dla kobiet ciężarnych z cukrzycą ? Mój lekarz prowadzący ciąże powiedział żebym ograniczyła słodycze, słodkie owoce i że to wystarczy. proszę o odpowiedź .

U kobiet ciężarnych cukrzycę ciążową określamy przy wartości większej bądź równej 140 mg/dl po 2 godzinach od obciążenia glukozą. Jednak u Pani nie da się tego tak określić. U osób niebędących w ciąży wartość 140-199 mg/dl jest określana jako upośledzona tolerancja glukozy. Może warto w Pani przypadku jedynie zadbać o to aby unikać produktów z wysokim indeksem glikemicznym (IG). Starać się spożywać produkty o niskim IG ewentualnie średnim. Wydaje mi się, że nie sensu od razu wprowadzać diety dla kobiet w ciąży z cukrzycą a jedynie pewne ograniczenia. Można też przyglądnąć się poziomowi swojej glukozy na przyszłość i wtedy reagować jakby się coś działo.