Która dieta będzie dla mnie najlepsza?

Mam 12 lat, 169 cm wzrostu i ważę 60 kg. Proszę abyście dobrali dla mnie odpowiednią dietę. Dodam, że mam duży brzuch i grube uda. Chciałabym schudnąć.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego odradzam stosowanie popularnych diet odchudzających. Jeśli chcesz zmniejszyć tkankę tłuszczową w okolicach brzucha i ud najlepiej wprowadzić odpowiednie ćwiczenia oraz unikać niektórych produktów żywnościowych, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-odchudzanie-brzucha
Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję wykonywać przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych na określone partie ciała, np.: brzuszki, pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem i inne, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl, a dalej minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych, świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące.
Pozdrawiam