Które pory snu w ciągu dnia są najlepsze dla 15-tygodniowego dziecka i jak długo powinny trwać?

Witam serdecznie. Mój synek ma obecnie 15 tygodni i mam problem, ponieważ nie śpi on tyle, ile inne dzieci w tym wieku. Zdarza się, że w ciągu dnia zasypia jedynie na 10 min. po karmieniu (karmię piersią). Nie wiem czy jest jakaś metoda, aby spał więcej i w jakich porach dnia powinien spać? Wiem, że na to pewnie nie ma reguły, ale chciałabym wiedzieć, kiedy te pory są najbardziej sprzyjające? Czy ważne jest to, aby przyzwyczajać dziecko do snu w ciągu dnia? Przedstawię, jak wygląda dzień mojego synka. Wstaje ok. 5:30, bawi się i karmię go o 6:00, trwa to ok. 30 min., od 7:00 do 8:00 śpi, czasem zasypia podczas karmienia rano lub w ciągu dnia. Następnie usiłuję go położyć spać ok. 14:00, jeżeli się uda, to śpi nawet do 15:00. Niekiedy zasypia ok. 18:30 i drzemie do 19:30. Kiedy tylko się przebudzi karmię go, myję i przygotowuję do snu. Zasypia o 22:00 i śpi średnio tylko do 3:30. Z tego wynika, że nie jest to nawet 10 godz. Bardzo się tym martwię. Proszę o wskazówki.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że synek zaspokaja potrzebę snu w miarę książkowo. Są dzieci śpiochy i takie, którym snu potrzeba niewiele. Jeśli nie ma dziecko innych niepokojących objawów tj. nagły płacz, napięcie mięśni, nerwowość, to myślę, że rozwija się prawidłowo. Proszę poprosić o pomoc bliską osobę, aby mogła zaopiekować się dzieckiem, gdy Pani zregeneruje siły.

Zachęcam rownież do spotkania z terapeutą sensorycznym, który pozwoli Pani zrozumieć potrzeby senosryczne dziecka i może podpowie jak masować maluszka przed snem lub w ciągu dnia, aby poczuło się odprężone i zrelaksowane co niewatpliwie wpłynie na jakość jego snu.

Pozdrawiam!