Który mam centyl przy wadze 44 kg, wzroście 155 cm, i wieku 12 lat?

Mam 12 lat i 7 miesięcy. Który mam centyl? Wzrost – 155 cm, waga - 44 kg. Jestem dziewczyną. Nie stosuję diet. Jestem zdrowa.

Witam serdecznie,
Twoje BMI wynosi 18,3, co odpowiada wartości około 50 centyla na siatkach centylowych BMI w odniesieniu do wieku.
Twoja masa ciała jest zatem odpowiednia dla wzrostu i wieku.
Pozdrawiam