Który to tydzień ciąży - 6 czy 7?

Witam!

Proszę mi wytłumaczyć mój problemik:) Wg lekarza jestem w skończonym 6 tygodniu ciąży tzn. 6 t. 2 d. czyli w 7 tygodniu a tutaj mówi się, że przełom piątego/szóstego tygodnia oznacza, że 6 t.2 d. to początek szóstego a nie początek siódmego. To jak mam w końcu mówić komuś, w którym tyg. jestem?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wiek ciąży wyliczony na 6 tydz. i 2 dni, oznacza, iż jest Pani w 7 tygodniu ciąży. Aktualny wiek ciąży liczy się wraz z rozpoczęciem kolejnego tygodnia kalendarzowego.
Na pytania znajomych może Pani odpowiadać w dwójnasób. Może Pani powiedzieć, że właśnie skończyła Pani 6 tydzień lub jest w trakcie 7.

Wspomina Pani, iż gdzieś doczytała się innej oceny wieku ciąży. Niewątpliwie było to "przejęzyczenie".

Pozdrawiam