Który to tydzień ciąży i jakie mam zrobić badania?

Dzień dobry,
mam na imię Ania, lat 27, jestem mamą 2 dzieci i niedawno się dowiedziałam, że jestem w ciąży i nie wiem, jakie badania mam zrobić i który to tydzień. Jaki termin porodu jest przewidziany? Ostatnią miesiączkę miałam 2.01.20011, a kolejny miał być 29.01.20011, gdy zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny. Jakie kroki mam zrobić w kierunku diety.
Proszę o odpisanie.

Witam serdecznie,
z daty ostatniej miesiączki wynika, że jest to 7 tydzień ciąży. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Wówczas lekarza założy kartę ciąży oraz zleci odpowiednie badania. Ponadto wskazany jest kwas foliowy w dawce 0,4 mg/dobę. Posiłki powinny być regularne, urozmaicone. Należy zrezygnować z surowego mięsa. Termin porodu z ostatniej miesiączki wypada na 09.10.2011 r.
Pozdrawiam