Który z leków zapobiegających powstawaniu żylaków jest najskuteczniejszy?

Witam serdecznie! Mam 20 lat i problem z żylakami kończyn dolnych. Postanowiłam rozpocząć leczenie zapobiegawcze. Obecnie stosuję DETRALEX, chciałabym jednak wiedzieć, czy jest on wystarczająco dobry? Może jest lek, który ma większą skuteczność w tego typu schorzeniach? Dziękuję.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani!

Jedyną metodą mogącą spowolnić rozwój choroby jest leczenie uciskowe z zastosowaniem pończoch lub opasek uciskowych oraz masażu pneumatycznego.

Nie ma przekonujacych dowodów na to, aby farmakoterapia miała korzystny wpływ na przebieg naturalny przewlekłej niewydolności żylnej. Mogą one niekiedy łagodzić u części chorych dolegliwości, ale nie chronią przed rozwojem zaawansowanych zmian.

Profilaktyka przewlekłej niewydolności żylnej, której etapem są żylaki, polega na zwalczaniu czynników ryzyka, zwłaszca otyłości i siedzącego trybu życia oraz stosowaniu pończoch uciskowych u osób z grup ryzyka i osób z już istniejącymi żylakami.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty