Kuracja Tobradexem a bakteryjne zapalenie spojówek

Witam, 4 dni temu stwierdzono u mnie ostre bakteryjne zapalenie spojówek. Okulista polecił mi stosować krople Tobradex 4 razy dziennie. Nie zauważyłam jednak większej poprawy (nieco zmniejszyła się opuchlizna powiek, jednak z każdą kolejną dozą kropli czuję ostre pieczenie (najpierw czułam je tylko w kąciku oka, a później i worku spojówkowym. Czy powinnam zaprzestać kuracji Tobradexem? Czy może po prostu poprzez oczyszczanie oczu solą fizjologiczną i gazikiem podrażniłam je jeszcze bardziej?

Witam. moim zdaniem potrzebna jest wizyta kontrolna dla ustalenia czy kontynuować podany lek czy ew. dokonąć zmiany leku (można być uczulonycm na niektóre składniki leku) Pozdr. Barnyk