Kwas foliowy i zestaw witamin dla kobiet w ciąży

Jestem w 12 tygodniu ciąży, cały czas biorę kwas foliowy, a od kilku dni dodatkowo jeden z preparatów wielowitaminowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Tabletki te również zawierają kwas foliowy.
Czy w takim razie dalej mam stosować oba te preparaty, czy zrezygnować z samego kwasu foliowego i do którego tygodnia ciąży powinno się zażywać kwas foliowy?

Witaminy w ciąży

Jestem w 12 tygodniu ciąży, cały czas biorę kwas foliowy, a od kilku dni dodatkowo jeden z preparatów wielowitaminowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Tabletki te również zawierają kwas foliowy.
Czy w takim razie dalej mam stosować oba te preparaty, czy zrezygnować z samego kwasu foliowego i do którego tygodnia ciąży powinno się zażywać kwas foliowy? Witam!

Zaleca się, aby kwas foliowy był przyjmowany 4 tygodnie przed zajściem w ciążę i przez 4 pierwsze tygodnie jej trwania. Dzienna dawka, którą powinna profilaktycznie przyjmować kobieta w Pani sytuacji wynosi 0,4 mg (zakładając, że jest Pani osobą zdrową, nie przyjmuje na stałe żadnych leków, a w Pani rodzinie nie występowały przypadki wad cewy nerwowej). Proszę sprawdzić jaka ilość kwasu foliowego znajduje się w preparacie wielowitaminowym, który zaczęła Pani przyjmować. Jeśli jest ona wystarczająca - nie trzeba dodatkowo przyjmować tabletek zawierających sam kwas foliowy.