Kwas foliowy od 7 tygodnia

Jestem w 7 tygodniu ciąży, nie mam opieki prenatalnej. Czy mam brać kwas foliowy sama? Czy to pomoże, nie jest za późno?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę przyjmować kwas foliowy, w dawce 0,4 mg/dobę. Jest to wskazane od co najmniej 4 tygodni przed poczęciem do 12 tygodnia ciąży. Szczególnie ważne są pierwsze tygodnie ciąży (do ok. 30 dnia po zapłodnieniu), ale ma to sens również jeśli zaczyna Pani później. Swoją drogą, powinna Pani jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza ginekologa, który poprowadzi Pani ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!