Łączenie antydepresantów a skutki uboczne

Łączenie antydepresantów a skutki uboczne Od 2 lat biorę 10 mg paroksetyny (wyzsza dawka powoduje dużą senność) na napady lękowe. Ostatnio dostałem do niej Wellbutrin. W pierwszym dniu połączenie obydwu leków (Wellbutrin w bardzo małej dawce - 1/4 tabletki 150 mg) zle sie poczulem, pojawialy sie silne chwilowe zawroty głowy, uczucie niepokoju, niemiarowe bicie serca, bardzo dziwne uczucie ze dzieje sie cos zlego z organizmem, trudno to wytlumaczyc. Czy łączenie tych leków jest bezpieczne?

Łączenie środków psychotropowych to "wyższa szkoła jazdy" i w wybranych przypadkach jest korzystne, mogą to robić jedynie specjaliści.
Przy wprowadzaniu Wellbutrinu zdarzają się wymienione objawy.
Wellbutrin to jeden z niewielu antydepresantów "lubianych" przez seksuologów ze względu na praktycznie brak supresyjnego działania na sferę seksualną. Często ma działanie stymulujące na seks, nie daje zwykle senności, może czasami powodować kłopoty z zaśnięciem.
Niestety nie jest to tani lek i nie jest refundowany.
Często lepsze efekty w leczeniu psychiatrycznym uzyskuje sie łącząc leki o różnych punktach zaczepu w organizmie, niż zwiększaniem dawki w monoterapii.
Podkreślam jednak, że nie należy samemu eksperymentować, jest to zadanie dla doświadczonego specjalisty. Pozdrawiam. JW