Łączenie opakowań a plamienia. Czy mam je uznać za okres?

Witam, z powodu wyjazdu połączyłam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Od połowy drugiego opakowania dostałam plamień, które ostatnio nasiliły się (ostatnio tzn. tydzień przed planowaną przerwą). Czy w związku z tym podczas przerwy mam się spodziewać krwawienia z odstawienia czy mam uznać, że owe krwawienia są właściwym krawawieniem z odstawienia i w przerwie krwawienie juz nie wystąpi? Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie, które Pani zaobserwowała nie jest klasycznym krwawieniem z odstawienia. Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych dość często pojawiają się plamienia lub krwawienia międzymiesiączkowe. To jedno z najczęstszych działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej. Krwawienie podczas brania tabletek może też być wynikiem ich nieregularnego zażywania albo pominięcia 1 lub kilku tabletek.
Po zakończeniu opakowania powinno wystąpić prawidłowe krwawienie z odstawienia.