Laktacja po poronieniu - co się dzieje?

Po pierwszym poronieniu w 3 miesiącu (maj 2006) w moich piersiach pojawiło się mleko, dosyć duża ilość. Teraz jest jej mniej, tylko jak naduszę na piersi to wydobywa się biała wydzielina (prawdopodobnie mleko). Po drugim poronieniu w 1 miesiącu (sierpień 2009) aż do teraz jest to samo. Bardzo się boję, może jestem na coś chora?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zdarza się, że po poronieniu obserwowane jest wystąpienie laktacji. Powinna ona jednak zaniknąć po niedługim okresie. Przedłużająca się laktacja może świadczyć o zaburzeniach gospodarki hormonalnej. Proponujemy skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który będzie miał możliwość zbadania i zastosowania ewentualnej terapii.