Laparoskopia jajników

Witam, 9 września miałam laparoskopię jajników, wykonana z uwagi na PCO. Od roku staramy się z mężem o dziecko. Podczas zrobionego USG 28 września wyszło, że szykuje się w tym dniu piękna owulacja - co potwierdziłam testem owulacyjnym. Mam dolegliwości takie jak podczas występowania miesiączki tj. ból jajników i krzyża. 10 dni po owulacji zrobiłam test ciążowy, niestety wyszedł negatywny. Dziś jest 15-16 dzień po owulacji, a okresu nadal brak. Czy okres występuje zawsze 14 dni po owulacji? Czy po laparoskopii może się wszystko wydłużyć? Z góry dziękuję za informację.

Redakcja abcZdrowie

Miesiączka nie musi wystąpić dokładnie po 14 dniach od owulacji. Jeśli wykonała Pani test ciążowy w moczu to po 10 dniach mogło być jeszcze zbyt wcześnie. Mając na względzie zatrzymanie miesiączki, może warto rozważyć jego powtórzenie. Stres związany z laparoskopią może mieć udział w opóźnieniu miesiączki.