Laparoskopowe usunięcie pecherzyka zółciowego

Rok temu miałam mieć laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Niestety ze względu na złe wyniki zabieg odroczono. Dostałam żelazo w tabletkach i po miesiącu zabieg wykonano. Teraz rozbiłam badania i poziom żelazo jest makabryczny. Żelazo 2,4 qmol/l hemoglobina 11g/dl htc 35 % mcv 72,9 fl mch 22,90 pg mchc 31,40 g/dl. Do tego dochodzą zawroty głowy, ciągłe uczucie zimna, zmęczenie. Co powinnam zrobić?

Witam serdecznie! Na podstawie wyników można rozpoznać u Pani anemię z niedoboru żelaza. Anemię leczy się poprzez podawanie preparatów żelaza - doustnie lub dożylnie, ale ważne jest ustalenie przede wszystkim przyczyny utraty żelaza. U kobiet najczęściej są to nadmierne lub nieregularne krwawienia miesiączkowe. Inną przyczyną jest utrata żelaza przez przewód pokarmowy - np. przewlekłe podkrwawianie z nadżerek żołądka, choroby zapalne jelit, żylaki odbytu itp. lub złe wchłanianie żelaza. Powinna Pani udać się na konsultację do lekarza ginekologa oraz gastroenterologa. Pozdrawiam!