Leczenie alkoholizmu metodą hipnozy

Dzień dobry, Jestem alkoholikiem, który żył w trzeźwości 16l. Próbuję powrócić do życia jako trzeźwy i odpowiedzialny człowiek, niestety z mizernym skutkiem.Szukając pomocy, rozwiązania mojego problemu jestem zainteresowany leczeniem metodą hipnozy. Mieszkam 100km od Warszawy, prosiłbym o podanie kontaktów do specjalistów, którzy mogliby pomóc mi w leczeniu tej choroby korzystając ze wspomnianej metody. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzień Dobry.

Przede wszystkim gratuluję Panu 16 lat "życia w trzeźwości". Nie wiem co ma Pan na myśli mówiąc "wrócić do życia jako trzeźwy i odpowiedzialny człowiek" ale rozumiem, że ma Pan trudności w odnalezieniu się w życiu na bez alkoholu. Odnoszę wrażenie, że poszukuje Pan szybkiej metody zmiany swojego życia, co więcej takiej, która zdejmuje z Pana odpowiedzialność (hipnoza). Nie sądzę aby pomogło to Panu na dłuższą metę ponieważ żadne metody farmakologiczne ani hipnoza nie poukładają za Pana życia i nie pomogą się w nim odnaleźć. Może to Pan natomiast zrobić z pomocą psychoterapeuty (najlepiej jeśli będzie to psychoterapeuta i jednocześnie specjalista psychoterapii uzależnień). Nie napisał Pan również czy korzystał Pan z terapii, w jakiej formie oraz czy ją Pan zrealizował. Leczenie uzależnienia polega na psychoterapii podstawowej (nauka utrzymywania abstynencji oraz praca nad zrozumieniem swojego uzależnienia) oraz pogłębionej (praca nad podłożem uzależnienia i poprawą jakości życia na trzeźwo). Z pewnością dobrym pomysłem będzie zgłoszenie się do Ośrodka Terapii Uzależnień.
Adresy placówek są dostępne na stronie internetowej Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Link: http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=5&Itemid=10

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.