Leczenie anoreksji a utrata wagi

Moja siostrzenica ma zdiagnozowaną anoreksję. leczenie zostało podjęte w listopadzie tego roku. niestety Julia, lat 15, schudła w grudniu 2 kg. Dietetyczka powiedziała, że nie wie, dlaczego tak się dzieje, ponieważ wyliczyła, że julia spożywa 3000 kcal dziennie. Czy to jest normalne przy anoreksji?

Witam! Możliwe, że dziewczyna zawyżyła ilość przyjmowanych produktów, dlatego jej masa ciała spadła. Polecam wizytę u psychodietetyka i psychologa. Współpraca z odpowiednimi specjalistami pomoże osiągnąć sukces. Zapraszam również na ww.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Anoreksja jest bardzo ciężką chorobą i należy wciąż obserwować siostrę. W jej głowie mogą pojawić się różne pomysły. Należy kontrolować czy oby na pewno siostra zjada wszystkie posiłki a nie np lądują one w koszu. Powinna Pani rozmawiać z siostrą o utracie każdego kilograma i wyczuć czy rzeczywiście wszystko zjada. Jeżeli w zachowaniu siostry nie będzie nic niepokojącego a Pani będzie przekonana ze posiłki sa jedzone być może spadek wagi wystąpił naturalnie w w kolejnym miesiącu sytuacja się nie powtórzy i siostra zacznie tyć.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk