Leczenie autyzmu u 10-latka

mój wnuk ma autyzm od 10 lat, obecnie ma 14lat. kiedyś brał lek rispolet ale nic nie pomagał. Obecnie nie bierze nic. teraz ma straszne lęki ze wołgule nie wychodzi z pokoju. gdzie kolwiek z nim wyjść trzeba go wyprowadzać na siłe. przy tych lękach ma także agresje i strasznie krzyczy. błagam o pomoc pomóżcie bo nie wiem już co robić.

Witam.
Autyzm nie jest chorobą, tylko całościowym zaburzeniem rozwoju. Leczenie farmakologiczne w przypadku autyzmu na tyko funkcję wspierającą terapię i nie zlikwiduje autyzmu. Aby nastapiła poprawa funkcjonowania dziecka konieczna jest intensywna terapia (najlepiej terapia behawioralna, gdyż badania naukowe dowodzą, że jest to najskuteczniejszy rodzaj terapii w przypadku spektrum autyzmu). Zatem leki to tylko dodatek, który być może wspomoże indywidualnie dobraną do dziecka terapię.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba koniecznie ustawić wnukowi leczenie farmakologiczne, które złagodzi jego objawy tak by mógł funkcjonować i wrócić do terapii. Proszę pilnie skontaktować sie z lekarzem psychiatrą czy neurologiem.
Pozdrawiam AM