Leczenie biologiczne wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Czy leczenie biologiczne (wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby leśniewskiego-crowna) jest faktycznie tak bardzo niebezpieczne, że może spowodować powstanie nowotworów?? A jeśli tak to czy jest sens je stosować?? Bo z tego co wiem, leczenie takie nie spowoduje wyleczenia tych chorób, a jedynie "odwleczenie" w czasie (i to krótkim czasie) konieczności usunięcia jelita grubego... Czy pomimo aż tak groźnych powikłań jest sens decydowania się na stosowanie takiej terapii??
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie takie jak każde może nieść ze sobą działania niepożądane, jednak w odniesieniu do choroby warto ponieść takie ryzyko. Decyzja o włączeniu takiego leczenia uzależniona jest od stanu chorego i zaawansowania choroby.