Leczenie blizn potrądzikowych laserem

Mam kilka pytań dotyczących lasera: o jakim rodzaju lasera mowa jest w artykule, czy istnieje ograniczenie wiekowe kiedy można wykonać zabieg (mam 20 lat- słyszałam że jestem za młoda), z artykułu wynika, iż mając wypryski np. ropne można wykonać zabieg- szukając inf o zabiegu, wszędzie podawano: leczenie blizn potrądzikowych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli problemem w Pani przypadku są trudno gojące sie zmiany skórne, z pewnością konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii. Jeżeli zaś chodzi już o stan gdy zmiany goją się, pozostawiając brzydkie blizny konieczne jest a właściwie możliwe jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Proponowałbym udać się do dermatologa.

Na głębokie blizny potrądzikowe stosujemy lasery frakcyjne-zabieg jest bolesny,często wymaga absencji chorobowej.Na ropne zmiany nie wykonujemy tych zabiegów.
Trądzik średnio i lekko zaawansowany może byc leczony np IPL,VPL joko postępowanie p-zapalne,p-przebarwieniom.

Witam,
blizny potrądzikowe leczymy laserami po wyleczeniu trądziku. Stosujemy jeden z wymienionych laserów: CO2 farkcyjny, fraxel, mosaic, erbowy oraz opcjonalnie piling TCA.
20 lat to wiek w którym już dawno można rozpocząć takie zabiegi.
Pozdrawiam