Leczenie boreliozy jednym lekarstwem

Leczyłam się kilka tygodni antybiotykami (dokładnie 7). Ostatnio przeczytałam, że jak nie bierze się przy tym leku rozbijającego cysty, to nici z leczenia. Czy ktoś z Was wyszedł z boreliozy wcześnie rozsianej tylko i wyłącznie przy stosowaniu jednego lekarstwa?

Witam serdecznie,

Decyzja o wyborze terapii należy do lekarza, który podejmuje ją na podstawie obrazu klinicznego choroby u danego pacjenta (stadium, objawy itp.) oraz toleracji antybiotyku. W leczeniu stosuje się antybiotyki, takie jak doksycyklina, amoksycyklina, azytromycyna, klarytromycyna, cefuroksym, ceftriakson lub cefotaksym. W kuracji stosuje się jeden antybiotyk i trwa ona przynajmniej 21 dni. Nie uowodniono, aby stosowanie leków przez wiele miesięcy lub w cyklach miało przewagę. Wybór antybiotyku oraz formy podania (doustna, dożylna) zależy jak już wspomniałam - od objawów jakie ma dany pacjent.

Aby sprawdzić efekt leczenia należy wykonać badanie western blot lub PCR po 3-4 tygodniach od zakończenia leczenia.

Pozdrawiam