Leczenie cytomegalii u 1,5-rocznego dziecka

Witam. Do jakiego wieku dziecka możliwe jest leczenie cytomegalii? Dodam, że dziecko ma półtorej roku i wirus nadal wydalany w moczu. Czy w takim wieku można leczyć i czym? Słyszałam,że są to leki doustne. Czy leczenie jest bezpieczne i skuteczne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O szczegółach dotyczących leczenia cytomegalii proszę porozmawiać ze specjalistą dziecięcych chorób zakaźnych.