Leczenie farmakologiczne po usuniętym pęcherzyku żółciowym

Mam nadciśnienie i arytmie i podwyższony choresterol . Lekarz przepisał na obniżenie choresterolu >Roswera 15 mg 1 tab. dziennie, czy ja powinnam brać do końca życia.?Jestem po zapaleniu żołądka, mam usunięty woreczek żółciowy. Boje się o trzustkę i wątrobę, mam torbiel na wątrobie. Czy może są inne leki ,co nie zagrażają ?Dziękuje z góry Elżbieta Bch.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zalecony lek zabezpiecza przed powikłaniami wynikającymi z podwyższonego poziomu cholesterolu, wymaga jednak przewlekłego stosowania. Pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu może też jednoczesna zmiana diety - w tym celu proszę skontaktować się z dietetykiem.