Leczenie farmakologiczne schizofrenii paranoidalnej

Witam. Mam schiofrenie paranoidalna.Cały czas czuje się źle, nic mi się nie chce, wszystko mnie boli.Zostałem zaproszony na sylwestra i zaczołem się cały trząść. Jestem zapisany do szkoły do której cały czas boję się pójść (nie byłem już pół roku).Od rana do wieczora gapię się tylko przygnębiony w monitor. Przychodzą mi myśli wielkościowe tzn. chciałem zostać pisarzem później dyrektorem.Wysłałem smsa do ojca, że w domu coś straszy , a ja siedzę i tego słucham.Chyba mam depresje.Co myślicie ?

Nie wiem czy ma Pan depresję. Opisane objawy mogą wynikać z utrzymujących się nadal symptomów choroby podstawowej. Nie pisze Pan czy przyjmuje leki o działaniu przeciwpsychotycznym, które są niezbędne dla uzyskania dobrego samopoczucia. Dobrze dobrane spowodują ustąpienie niechcianych nierealnych sądów, lęku, poprawę nastroju i napędu.