Leczenie gangliona

dwa lata mialam uraz nadgarstka leczyłam sie u chirurga gdzie wykrył mi gangliona i odsysał mi strzykawka po czym skierował mnie do ortopedy na usg nie wyszło mi ze mam gangliona .wyniki to nerw posrodkowy w częsci blizszej kanału nadgarstka nieobrzekniety o wy.poprzecznym 6x2,7mm o polu przekroju ok 13 mm2 lekarz ktory robił mi usg mówil ze jeszcze nie jest tak zle prosze o pana opinie poniewaz wiyte mam dopiero po nowym roku a reka bardzo boli z góry dziekuje

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. W badaniu USG nadgarstka nie wyszło nic niepokojącego. Być może dolegliwości są związane z zespołem cieśni nadgarstka, ale taki stan powinien być rozpoznany w badaniu USG ewentualnie trzeba wykonać elektromiografię (EMG) i/lub elektroneurografię (ENG). Elektromiografia (EMG) i elektroneurografia (ENG) to badania diagnostyczne pozwalające na rozpoznanie chorób nerwów obwodowych i mięśni. Są one przydatne np. w rozpoznawaniu zespołu cieśni nadgarstka. Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.