Leczenie kandydozy

Od kilku dni męczę się z kandydozą(leczę) i choć sama w sobie powoli przechodzi, to na wargach sromowych pojawiły się 2-3 dni temu bolesne bąble zarówno dość małe jak i większe. Zauważyłam, że powstają one tam, gdzie dostęp miała wydzielina z pochwy. Utrudniają codzienne funkcjonowanie (zwłaszcza chodzenie/siedzenie etc). W jaki sposób mogę złagodzić ból i pozbyć się tych bąbli? [Mam 21lat, stałego partnera, a wizyta u ginekologa miała miejsce zanim pojawiły się bąble].

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Koniecznie powinna Pani ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Opisane zmiany mogą być bowiem wynikiem nadkażenia bakteryjnego, może być to także powikłanie po stosowanym leku przeciwgrzybiczym. Zarówno w przypadku pierwszej jak i drugiej przyczyny konieczna jest modyfikacja farmakoterapii. O tym jakie leki powinna Pani zastosować może jednak zdecydować tylko specjalista ginekolog podczas bezpośredniej wizyty.