Leczenie łupieżu

Witam. Mam problem z łupieżem jest normalny sypki ale nie tylko swędzi mnie skóra głowy a przy drapani zdrapuję twarde gródki i placki wielkości milimetra po których zostaje czerwona rana. Stosowałam szampon Nizoral trochę przyniósł ulgę ale po skończeni znowu wszystko powróciło. Co to za dolegliwość jest na to jakiś inny środek ?

Jeżeli stosowanie Nizoralu nie wyleczyło Pani problemu i ma Pani dodatkowo zmiany na skórze głowy powinna Pani udać się dermatologa, który zleci inny szampon po obejrzeniu zmian oraz ewentualnie leczenie doustne. W ramach pielęgnacji skóry głowy (zanim Pani trafi do lekarza) może Pani stosować szampon Puri-ichtilium firmy Pharmaceris, który ma działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe.