Leczenie łuszczycy a operacja na jelicie grubym

Witam! Choruję od kilku lat na łuszczycę. Do tej pory stosowałem maści sterydowe bez większego efektu. Po ostatniej wizycie u dermatologa przepisano mi cyklosporynę. 5 lat temu przeszedłem dwie operacje na jelicie grubym. Czy stosowanie tego leku jest dla mnie bezpieczne? I czy ten lek jest niebezpieczny?

Przebyte operacje na jelicie grubym (oprócz nowotworowych), a stosowanie cyklosporyny nie wiążą się ze sobą i nie mają na wzajem znaczenia. Dawno przebyte operacje nie są przeciwwskazaniem do stosowania cyklosporyny. Każdy lek ma jakieś skutki uboczne.