Leczenie nawracającej grzybicy pachwin - czy antybiotyki niszczą naturalną florę żołądka?

Witam serdecznie. Mam 25 lat i od półtorej roku borykam się z nawracającą grzybicą pachwin. Wedle zaleceń lekarza zrobiłem test LAMBLIA i HELIC.P. i oba wyszły dodatnie. Mam sporo przepisanych leków, ale mam wątpliwości, gdyż żadne objawy, oprócz grzybicy, nie występują. Chciałem zapytać, czy te wyniki dodatnie mogą mieć związek z nawracającą grzybicą oraz czy mocna kuracja przeciwbakteryjna antybiotykami może spowodować zniszczenie naturalnej flory bakteryjnej żołądka, co może spowodować infekcje innymi typami grzybicy? Z góry dziękuję.
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wykryte drobnoustroje raczej nie mają związku z grzybicą pachwin.
Zastosowanie antybiotykoterapii może zakłócić naturalną florę bakteryjną organizmu, co może stać się przyczyną nawracających grzybic. Najlepiej podczas antybiotykoterapii zastoswać preparaty pałeczek kwasu mlekowego dostępne w różnych formach bez recepty w aptece. Warto również zadbać o urozmiaconą dietę oraz ograniczenie używek.

Pozdrawiam