Leczenie niedoczynności tarczycy a spóźniający się okres

Pół roku temu wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy.Nie dawno mój endokrynolog wprowadził mi eutyrox 12,5mg(polowa z 25).Zażywam je regularnie.9.01 będzie miesiąc od kuracji hormonalnej.Mam problem,bo okres mi się spóźnia juz o 7 dni.Przed zazywaniem hormonow spoznial mi sie o 2-3dni.jestem spokojna bo nie uprawiałam seksu,mam objawy jak przed zażywaniem hormonów.Bolą mnie piersi i mam lekkie kucie jajników.Dlaczego tak się dzieje?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spóźniający się okres może mieć podłoże zaburzeń hormonalnych. Nie można wykluczyć innych przyczyn takich jak stres, niewłaściwa dieta czy przemęczenie. W celu ustalenia przyczyny występujących objawów konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.