Leczenie operacyjne choroby Parkinsona

Witam,jestem chory na chorobę Parkinsona-G 20. W dniach od 2014-09-30 do dnia 2014-10-06 miałem przeprowadzone badania w 10 wojskowym szpitalu klinicznym w Bydgoszczy w celu kwalifikacji do leczenia operacyjnego (DBS-STN po stronie lewej). Kwalifikuje się na leczenie operacyjne, jednak wyniki są ważne tylko jeden rok. Czy jest możliwość na podstawie tych wyników przeprowadzenie w/w operacji w innym szpitalu w Polsce?

1) wykluczeniem innych potencjalnych przyczyn dających objawy podobne do tych wstępujących w chorobie Parkinsona
2) wykluczeniem przeciwskazań do zabiegu operacyjnego
3) oceną stopnia odpowiedzi pacjenta na leczenie przeparatami L-dopy celem oceny korzyści z planowanego zabiegu
4) wykluczenia zaburzeń poznawczych, które podobnie jak ewent. zaburzenia chodu, po tym zabiegu mogą ulec pogorszeniu.
Głównie z tego powodu zaleca się, aby zabieg operacyjny wykonywany był w ciągu roku. Dlatego jeżeli chciałby Pan wykonać operację w innym ośrodku, ma Pan do tego jak najbardziej prawo i taka możliwość istnieje, jednakże najpierw zalecałbym kontakt z tym ośrodkiem neurochirurgicznym, ponieważ niektóre z nich współpracują z wybranymi ośrodkami neurologicznymi kwalifikującymi chorych, aby mieć pewność, że dany ośrodek przeprowadził kwalifikację prawidłowo i nie wymagane są już żadne dodatkowe badania dodatkowe, których we wcześniejszym oddziale nie wykonywano.