Leczenie operacyjne refluksu

witam, moja mama l 63 cierpi od ponad 20 lat na refluks przelykowo-zoladkowy,jako efekt usuniecia woreczka zolciowego.jest na scislej diecie i stosuje sie do wszystkich zalecen lekarza,stosowala wszystkie dostepne leki na polskim rynku,jednak nie daja one zadnych efektow do tego stopnia ze juz prawie nic nie moze jesc.moje pytanie czy skuteczne jest leczenie operacyjne?jesli tak to gdzie najlepie wykonac zabieg i jaki jest koszt zabiegu wykonanego prywatnie? dziekuje bardzo.Justyna

Leczenie operacyjne choroby refluksowej przełyku wykonuje się w przypadkach braku poprawy po leczeniu zachowaczym. Zabiegi te wykonuje się najczęściej laparoskopowo, w wielu ośrodkach chirurgicznych. Ze względu na brak miejsca zamieszkania Pani Mamy trudno wskazać ten najbliższy.

Z wyrazami szacunku
dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurg