Leczenie przeziębienia przy chorobie wieńcowej

Witam, choruję na chorobę wieńcową i od dwóch dni łapie mnie przeziębienie, mam silny kaszel oraz od wczoraj temparaturę 38 stopni. Mam 66 lat. Córka kupiła mi lek, Ascalcin plus, udzielając farmaceutce wszystkich tych informacji, i pani ta poleciła właśnie tenże lek. Jednakże parę godzin po jego zażyciu wzrosło mi ciśnienie. Czy lek ten może być stosowany u osób z chorobą wieńcową? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Lek, o którym Pani wspomina zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy (wchodzi także w skład m. in. Aspiryny czy Acardu), kwas askorbinowy (witamina C) oraz wapń. Może on być stosowany u osób z chorobą niedokrwienną serca oraz nadciśnieniem tętniczym. Należy zwrócić uwagę na indywidualną reakcję na lek oraz uczulenie na poszczególne składniki Ascalcinu Plus. Stany w którym lek jest przeciwwskazany to czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, astma oskrzelowa wywołana aspiryną. Pozdrawiam serdecznie!