Leczenie przykurczu Dupuytrena

Witam serdecznie i mam pytanie? Mam przykurcz Dupuytrena obu dłoni z guzkami i zgięciowy przykurcz 1 palca w dłoni lewej W prawej ręce palec środkowy lewej kciuk i przedostatni . Podobno jest już lek aby to zrobić bez operacji Wstrzykuje się lek i po 24godz prostuje Czy to prawda? Była by to nadziej nie tylko dla mnie ale i dla innych chorych którzy boją się skalpela. Może są jakieś maści czy inne zabiegi aby obejść operację, Bardzo proszę o poradę za którą z serca dziękuję. Tenia

Szanowna Pani,

lek stosowany w leczeniu tej choroby to Xiapex. Moze byc stosowany w wybranych przypadkach do czesciowego zniszczenia blizny powodujacej przykurcz palcow. ustalenie wskazan i zakresu zastosowania tego preparatu moze byc dokonane jedynie po konsultacji u specjalisty chirurgii reki, majacego doswiadczenie nie tylko w chirurgii lecz takze w stosowaniu tego preparatu.