Leczenie przymusowe dla dorosłej osoby

RODZICE WYMYSLILI SOBIE LECZENIE PRZYMUSOWE DLA MNIE BO IM SIE MOJ PARNER NIE PODOBA JA LAT35 0n44 lata ja nie pije a oni tak co mam zrobic

Jeżeli osoba chora psychicznie:
1) której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie stanu jej zdrowia psychicznego,
bądź
2) jest niezdolna do samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych,
a uzasadnione jest przewidywanie, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie
poprawę jej stanu zdrowia, może również zostać przyjęta do szpitala bez zgody. Wniosek do sądu o wydanie nakazu o przeprowadzenie takiego leczenia składa rodzina, a sąd kieruje się w swoim orzeczeniu opinią powołanego biegłego.