Leczenie psychiatryczne od wielu lat i wiele problemów życiowych

Od wielu lat leczę się u psychiatry, leki pomagały tak,że mogłam funkcjonować. w tej chwili mam nagromadzenie poważnych i różnych problemów życiowych, mój stan stał się okropny, nieomal nie mogę funkcjonować. Na razie to co muszę robię na siłę i na ostatnią chwilę, wszystko odkładam ciągle na jutro, obmyślam samobójstwo, mam straszne lęki. Wszystko w życiu zrobiłam i robiłam źle, dlatego takie skutki. Nie mam sił do niczego!nie odczuwam szczęścia,nie uśmiecham się nie ma dla mnie nic śmiesznego.

Witam,
proszę rozważyć udanie się na konsultację do psychologa czy psychoterapeuty w celu podjęcia terapii. Leki, jakkolwiek pomocne, często nie są wystarczające, nie usuwają one bowiem przyczyny problemów. Te można odkryć w czasie terapii. Terapia może być skuteczna, należy jednak liczyć się z tym, że jest do działanie długotrwałe i wymaga osobistego zaangażowania w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów.
Pozdrawiam.

Witam. Proponowałabym skorzystanie z psychoterapii, rozmowa z psychologiem sprawi na pewno ulgę i pomoże w zrozumieniu własnych motywów działania. Jeżeli nie rozwiązuje się na bieżąco problemów życiowych, to one emocjonalnie zalegają w organizmie. Gromadząc się narastają powodując odczucie napięcia, lęku czyli wzmożenie stresu. Jeśli żyje Pani zamknięta w sobie, rozmawia tylko ze sobą, to nie ma możliwości skonfrontowania myśli z kimś innym i sprawdzenie czy wnioski własne są jedynymi, które można wyciągnąć z jakiejś sytuacji. Dlatego warto porozmawiać z fachowcem.