Leczenie raka nerki

Witam zapytaniem rak na lewej nerce 3,6cm ,czym jak leczyc ,zeby bylo skutecznie ,dziekuje
ponad rok temu

Witam,
Podstawą jest tutaj leczenie operacyjne. W Pana przypadku, ponieważ guz jest mniejszy niż 4cm można rozważyć leczenie oszczędzające, tj. usunięcie tylko części nerki. Chemioterapia nie jest w tym przypadku standardowym postępowaniem. Jej wdrożenie zależy od rodzaju nowotworu oraz stadium zaawansowania.

Leczeniem raka nerki jest operacja!!! Jej zakres zależy od rodzaju raka , jego wielkości i lokalizacji. Może to być usunięcie guza z częścią nerki lub usunięcie całej nerki z guzem. Mam za mało danych aby odpowiedzieć konkretnie. Myślę , że jest Pan(i) pod opieką specjalistów jeśli zna Pan(i) rozpoznanie (na jakiej podstawie?) i wielkość guza. Radzę konsultację w regionalnym ośrodku onkologicznym !!! Pozdrawiam , zż