Leczenie tarczycy a starania się o dziecko

Witam! Lekarz stwierdził,że obniżył mi tarczycę i mam teraz wyniki takie TSH 2,540 mlU/l norma 0,400 -4.000 FT4 13,65 pmol/l norma 11,50-22,70 czy dobrze? Brałam lek euthyrox 25 a teraz nie biorę żadnego. Powiedział mi ,że powinnam zajść w ciążę, ale niestety miesiączka mi się spóźnia i nic z tego . Robiłam test ciążowy i okazał się ,że nie jestem . Czy to dobrze ,że dalej nie biorę leków? Proszę o pomoc. Pozdraiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety zamieszczone przez Panią informacje są dość lakoniczne, dlatego też trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Po pierwsze istotne jest dlaczego miała Pani włączony euthyrox - jaki był poziom TSH, FT4 i FT3? Po drugie jak długo brała Pani euthyrox? Czy miała Pani wykonane badanie poziomu przeciwciał? Proszę bowiem pamiętać, że by odpowiedzieć na Pani pytanie konieczna jest znajomość pełnej historii Pani choroby. Najlepiej byłoby zatem gdyby porozmawiała Pani z lekarzem podczas najbliższej wizyty. Proszę nie bać się, tylko zadawać szczere pytanie - lekarz bez wątpienia Pani odpowie.