Leczenie trądziku oraz interpretacja badań krwi

Witam. Mam 20 lat, od ok. 3,4 miesięcy leczę się u dermatologa na trądzik. W tym czasie zażywałem tetrysal i sarowałem się differinem. Po jakimś casie tetrysal odłożyłem, bo efekty były odwrotne od oczekiwanych. Dzisiaj odebrałem wyniki badań krwi i moczu. Mam podwyższony TG - 095 m mol/l, ALT - 65,0 U/L, AST - 147,8 U/L. Dodam, że mam ok 170 cm wzrostu, 63kg, Ćwiczę na siłowni, a także jestem aktywny fizycznie, bardzo często gram w piłke. Bardzo proszę o pomoc iopinie na temt wzrostuTG,ALT,AST

Witam!
Jeśli chodzi o podwyższony poziom enzymów wątrobowych, to ich konfiguracja (AST>ALT) wskazuje na przejściowe, polekowe uszkodzenie wątroby. Natomiast podwyższony poziom TG może wynikać z tłustej diety, spożywania nadmiaru cukru bądź alkoholu, niedoczynności tarczycy i upośledzonej funkcji nerek. Nie wykluczone że również może być efektem uszkodzenie polekowego wątroby. Proponuję skontrolować wyniki za jakiś czas.

Witam,
tetracykliną mogą wywołać wzrost wspomnianych enzymów wątrobowych. Nalęzy odczekać 30 dni przyjmują np. hepatil oraz oeparol i powtórzyć badania. Jeśli wyniki wciąż będą takie wysokie należy skonsultować się ze wspomnianym dermatologiem.
Pozdrawiam