Leczenie trądziku różowatego u dorosłej osoby

tradzik rozowaty jestem zalamana co robic

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. U pacjentów z trądzikiem różowatym przeciwwskazane są takie zabiegi, jak: złuszczanie z użyciem kwasów owocowych, kwasu trójchlorooctowego, kwasu salicylowego. Powodują one przekrwienie skóry, co nasila i utrwala rumień, a także intensywne płatowe złuszczanie, któremu towarzyszy niemiłe uczucie pieczenia i palenia skóry. Niewskazane są także zabiegi rozgrzewające. Przy pielęgnacji skóry należy unikać tarcia, ucisku, a także stosowania kosmetyków bogatych w substancje aktywne, które zamiast wpływać dobroczynnie na skórę, wywołują podrażnienie lub uczulają.

Metody terapeutyczne stosowane w trądziku można zaliczyć do trzech grup:

leczenie zewnętrzne (miejscowe)
leczenie doustne
odpowiedni dobór dermokosmetyków. Z pewnością konieczna jest konsultacja z dermatologiem.