Leczenie wrzoda dwunastnicy słonecznikami

Wrzòd dwunastnicy stwierdzono ok12 lat temu.zalecil mi lekarz diete i rzucenie palenia.z dieta jakos dawałem rade,aby ograniczyc fajki jadlem solone słoneczniki,1/2 paczki dziennie ,po kilknastu dniach.skonczylem z ranigastem! Do dzisiaj jest ok.pale ok.15papierosow.pije 2piwa przed obiadem.jem bardo ostre dania i jest Ok.Mam pytanie czy ten wrzòd jest ušpiony ,czy wyleczony?

Witam. Choroba wrzodowa ma tendencje do pojawiania się okresowo, być może jej nasilenie się w przeszlosci związane było np. ze stresem. Jeśli nie odczuwa Pan obecnie dolegliwości zmiany najprawdopodobniej są wygojone. Proszę jednak pamiętać że palenie papierosów predysponuje do wystąpienia wielu grozniejszych chorób takich jak np. nowotwory czy zawały serca.