Leczenie zaburzeń lękowych i ataki paniki

Witam:) Choruję na nerwicę lękową z napadami lęku 5 rok, źródło - dzieciństwo. Brałam Asertin 50, potem zwiększono dawkę na 100, później było w miarę ok i pani doktor odstawiła mi lek, było ok przez kilka miesięcy, później znów wszystko wróciło. Znów Asertin 50, a teraz od października 2012 Asertin 100 i było ok, ale zauważyłam, że od kilkunastu dni mam lęki i dziwne objawy, tzn. szybko bije mi serce, czuję gulę w gardle, nerwobóle, ciężko mi się oddycha nieraz, boję się, że zwariowałam, boję się, że umrę i pojawiły się dziwne myśli, że boję się, że mogłabym zrobić krzywdę najbliższym, których bardzo kocham i boję się, że sobie też, a ja wcale tego nie chcę, bo kocham rodzinę i życie.:) Taki atak paniki trwa np. 10 minut, a później mija i czuję ulgę. Wizytę mam dopiero 20 lutego. Mam do państwa pytanie, co to może być, czy leki są za słabe? Dodam, że wszystkim się bardzo przejmuję. Czy Asentra jest lepsza niż Asertin? Co dalej robić? Pozdrawiam

Witam! Odczuwane dolegliwości wynikają z zaburzeń lękowych. Biorąc pod uwagę Pani opis, w ostatnim czasie doszło do zaostrzenia nerwicy. Przepisane leki były dobrane prawidłowo i adekwatnie do objawów występujących w momencie badania. Jednakże w tym momencie, konieczna jest jak najszybsza wizyta u psychiatry (Poradnia Zdrowia Psychicznego ewentualnie wizyta prywatna lub Izba Przyjęć) w celu zbadania Pani i ewentualnego zintensyfikowania leczenia. Być może konieczne będzie dodanie na krótki okres czasu leku z grupy benzodiazepin. Jeśli chodzi o pytanie dotyczące dwóch leków zawierających tę samą substancję czynną to ich skuteczność jak i siła działania są porównywalne i nie da się tu wskazać, który z nich jest lepszy. Podsumowując, konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Pozdrawiam serdecznie!

Witam,

wskazana psychoterapia, jeśli farmakoterapia nie przynosi optymalnego efektu.
Polecam podejście poznawczo - behawioralne, wykazuje wysoką skuteczność (ugruntowane podłoże empiryczne), w leczeniu zaburzeń lekowych.

Pozdrawiam serdecznie